Biedrībai “Vēsturiskā atmiņa” – muzejnieku atzinība

Adventa laikā –tradicionālā Zelta svētdiena Durbes pilī. Kā katru gadu tajā tika pasniegta muzeja Nagla, kas šoreiz tika Dainim Bruģim- mākslas zinātniekam, ar kura atbalstu iekārtotas Durbes pils ekspozīcijas un izstādes.

Izskanēja vienkāršs un sirsnīgs Sibīrijas tāšu vēstuļu sarakstes lasījums muzejnieku Zintas un Aināra izpildījumā. Domāju, cik dziļi, cik ļoti mīļi cilvēki prata savas jūtas veidot vēstulēs, kas tapa rokrakstā, ne tikai uz papīra, bet – uz bērza tāss arī. Vēstules, kas ceļoja no Ozerlaga Sibīrijā uz Latviju, un no Latvijas turp. Vēstules, kas satuvināja 2 sirdis.
Un tad – pirmo reizi klausījāmies digitālā akordeona koncertu jauna krievu mūziķa Vjačeslava Mališeva izpildījumā. Neparasti. Aizraujoši. Skanēja Bahs, Pjacolla, Albeniss, mūsdienu krievu komponisti – Vjačeslavs Semjonovs, Viktors Vlasovs,JevgeņijsDerbenko.

No muzejniekiem – atzinību saņēma arī biedrība “Vēsturiskā atmiņa” par sadarbību, rakstot grāmatu „Cerētais un sasniegtais” un palīdzot LTF 25.gadu jubilejai veltītās ceļojošās izstādes sagatavošanā.

Lai Tukuma mākslas un novadpētniecības muzejam nākamais gads vēl radošāks!

Aija Miezīte